Çin Araştırma Enstrümanı Online Pazar

Yüksek kalite, en iyi hizmet, makul fiyat.

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Ana sayfa ÜrünlerGeophone Sensörü

Etüt soruşturma için Standart Penetrasyon Deneyi Numune

Etüt soruşturma için Standart Penetrasyon Deneyi Numune

  • Standard Penetration Test Sampler for Surveying investigation
  • Standard Penetration Test Sampler for Surveying investigation
  • Standard Penetration Test Sampler for Surveying investigation
  • Standard Penetration Test Sampler for Surveying investigation
 • Standard Penetration Test Sampler for Surveying investigation

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Almanya
  Marka adı: ROSCHEN
  Sertifika: ISO, API
  Model numarası: 2"

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 SET
  Fiyat: Negotiation
  Ambalaj bilgileri: <body> Ahşap / karton ambalaj kutusu</span>
  Yetenek temini: 100 setleri
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  serisi: Standart Penetrasyon Test Örnekleyici Satış: SPT Sampler satışta
  Örnekleme: Numune örnekleme dağılımı Boyutu: Örnek boyutu belirlenmesi
  Teorisi: Örnekleme teorisinin tanımı Psikoloji: örnekleme tanımı psikolojisi
  Madde: rastgele örnekleme tanımı Türü: Örnekleme yöntemlerinin tanımı
  anlam: örnekleme teorisi temel anlam Seri no: Olasılık olmayan örnekleme tanımı

  Ölçme araştırması için Standart Penetrasyon Test Örnekleyicisi


  Detaylı ürünler:

  Geoteknik araştırma

  Standart penetrasyon Testi

  Standart Penetrasyon Testi (SPT)

  Standart penetrasyon testi (SPT), toprağın geoteknik mühendisliği özellikleri hakkında bilgi sağlamak için tasarlanmış bir in-situ dinamik penetrasyon testidir. Test prosedürü, İngiliz Standardı BS EN ISO 22476-3, ASTM D1586 ve Avustralya Standartları AS 1289.6.3.1'de açıklanmıştır. SPT testi ve prosedürünün ayrıntılı bir açıklaması geoteknik veriler üzerinde bulunabilir.

  prosedür

  Test, 50 mm'lik bir dış çapa ve 35 mm'lik bir iç çapa ve yaklaşık 650 mm'lik bir uzunluğa sahip kalın duvarlı bir numune tüpü kullanır. Bu, bir sondaj deliğinin tabanında, 760 mm'lik (30 inç) bir mesafe boyunca düşen bir 63.5 kg (140 lb) ağırlıktaki bir sürtünme ile darbeler vasıtasıyla zemine sürülür. Numune tüpü 150 mm zemine sürülür ve daha sonra tüpün her 150 mm'ye (6 inç) kadar nüfuz etmesi için gereken darbe sayısı, 450 mm (18 inç) derinliğe kadar kaydedilir. İkinci ve üçüncü 6 inçlik penetrasyon için gereken darbe sayısı toplamı "standart penetrasyon direnci" veya "N-değeri" olarak adlandırılır. 50 darbenin 150 mm (6 in) aralığından ilerletmek için yetersiz olduğu durumlarda, 50 darbe sonrası penetrasyon kaydedilir. Darbe sayısı, zeminin yoğunluğunun bir göstergesidir ve birçok ampirik jeoteknik mühendislik formülünde kullanılır.

  amaç

  Testin ana amacı, bozulmamış numunelerin elde edilmesinin neredeyse imkansız olduğu kum ve çakıllar gibi granül birikintilerin nispi yoğunluğunun bir göstergesini sağlamaktır. Testin büyük değeri ve yaygın kullanımının ana nedeni, basit ve ucuz olmasıdır. Elde edilebilecek toprak mukavemeti parametreleri yaklaşık değerlerdir, ancak çakıl, kum, silt, kil içeren kum veya çakıl ve zayıf kaya gibi yeterli kalitede sondaj numunelerinin elde edilmesinin mümkün olmadığı zemin koşullarında yararlı bir kılavuz oluşturabilir. Bozulmamış numunenin kalitesinin, örneğin çok siltli veya çok kumlu killerin veya sert killerin şüphelendiği durumlarda, mukavemet kontrol etmek için örneklemeyi standart penetrasyon testleri ile değiştirmek genellikle avantajlıdır. Numunelerin kabul edilemez bir şekilde bozulduğu tespit edilirse, plaka testi gibi mukavemeti ölçmek için farklı bir yöntemin kullanılması gerekli olabilir. Test, yeraltı suyu seviyesinin altındaki granüllü topraklarda gerçekleştirildiğinde, toprak gevşetilebilir. Bazı durumlarda, örnekleyiciyi belirtilen mesafenin ötesinde sürmeye devam etmek ve gerektiğinde daha ileri delme çubukları eklemek faydalı olabilir. Bu standart bir penetrasyon testi olmasa da ve bu şekilde kabul edilmemesine rağmen, en azından standart testin gösterebileceği kadar mevduatın gevşek olup olmadığı konusunda bir gösterge verebilir.

  SPT sonuçlarının yararlılığı, toprak tipine, en yararlı sonuçları veren ince taneli kumlara, makul kumlu ve oldukça yararlı sonuçlar veren siltli kumlara ve toprak ve çok topraklı topraklara bağlıdır, bu da gerçek toprağı çok zayıf bir şekilde temsil eden sonuçlar verir. koşullar. Batı Birleşik Devletleri gibi kurak bölgelerdeki topraklar doğal sementasyon sergileyebilir. Bu durum genellikle standart penetrasyon değerini arttıracaktır.

  SPT, Harry Seed, T. Leslie Youd ve diğerlerinin yaptığı araştırmaya dayanarak, bir kum tabakasının deprem sıvılaşmasına yatkınlığının ampirik olarak belirlenmesi için sonuçlar sağlamak için kullanılır.

  Toprak Mekanik Özellikleri ile Korelasyon

  Birçok kusuruna rağmen, SPT sonuçlarının geoteknik mühendisliği tasarımıyla ilgili toprak özellikleri ile ilişkilendirilmesi olağan bir uygulamadır. SPT sonuçlarının çoğu kez mevcut olan tek test sonuçları olduğundan, bu nedenle doğrudan korelasyon kullanımı birçok ülkede yaygın bir uygulama haline gelmiştir.

  Granüler ve yapışık topraklar için farklı korelasyonlar önerilmiştir.

                   

  Geoteknik araştırma

  Jeoteknik araştırmalar, jeoteknik mühendisler veya mühendislik jeologları tarafından, bir alanın etrafındaki toprak ve kayaların fiziksel özellikleri hakkında bilgi edinmek ve önerilen yapılar için toprak işleri ve temeller tasarlamak ve yeraltı koşullarının neden olduğu toprak işlerine ve yapılara yönelik sıkıntıların giderilmesi için bilgi edinir. Bu tür soruşturmaya site araştırması denir. [1] Ayrıca, yer altı iletim hatları, petrol ve gaz boru hatları, radyoaktif atık bertarafı ve güneş termal depolama tesisleri için gerekli toprak veya dolgu malzemelerinin ısıl direncini ölçmek için Geoteknik araştırmalar da kullanılmaktadır. Bir jeoteknik araştırma, bir alanın yüzey araştırması ve yeraltı araştırmasını içerecektir. Bazen, siteler hakkında veri elde etmek için jeofizik yöntemler kullanılır. Yeraltı araştırmaları genellikle toprak örneklemesini ve alınan toprak örneklerinin laboratuar testlerini içerir.

  Yüzey araştırması jeolojik haritalama, jeofizik yöntemler ve fotogrametriyi içerebilir veya sahadaki fiziksel koşulları gözlemlemek için sahada dolaşan bir jeoteknik profesyonel kadar basit olabilir.

  Yüzeyin altındaki toprak koşulları hakkında bilgi edinmek için, bir kısım yüzey araştırması gereklidir. Yüzeylerin altındaki toprakları gözlemleme, örnekleri elde etme, toprak ve kayaçların fiziksel özelliklerini belirleme, test çukurlarını, kazmayı (özellikle fay ve kayma düzlemlerini bulmak için), sıkıcı ve in situ testleri içerir.

      

                      

  Toprak örneklemesi

  Sondajlar, büyük çaplı ve küçük çaplı iki (2) ana çeşittir. Büyük çaplı sondajlar, güvenlik endişeleri ve masrafları nedeniyle nadiren kullanılmaktadır, ancak bazen bir jeoloğun veya mühendisin toprak ve kaya stratigrafisini in-situ olarak görsel ve manuel olarak incelemesine izin vermek için kullanılmaktadır. Küçük çaplı sondajlar, bir jeoloğun veya mühendisin toprağı veya kaya parçalarını incelemesi veya toprak örnekleyicileri kullanarak derinlemesine örnek almak ve yerinde toprak testleri yapmak için sıklıkla kullanılır.

  Toprak örnekleri genellikle "rahatsız" veya "bozulmamış" olarak kategorize edilir. Ancak, "bozulmamış" örnekleri gerçekten rahatsız edilmez. Bozulmuş bir örnek, toprağın yapısının yeterince değiştirildiği, toprağın yapısal özelliklerinin testlerinin yerinde koşulların temsili olmadığı ve sadece toprak tanelerinin özelliklerinin (örneğin, tane büyüklüğü dağılımı, Atterberg limitleri) değiştirileceği bir örnektir. ve muhtemelen su içeriği) doğru bir şekilde belirlenebilir. Hasar görmemiş bir örnek, numunedeki toprağın durumunun, topraktaki in situ özelliklerine yaklaşık olarak ulaşmak için kullanılacak yapısal özelliklerinin test edilmesine imkan vermek üzere topraktaki toprak koşullarına yeterince yakın olduğu bir örnektir.

  Açık deniz toplanması çok zor değişkenleri ortaya çıkarır. Sığ sularda, bir mavna işi yapılabilir. Daha derin suda bir gemi gerekli olacaktır. Derin su toprağı örnekleyicileri normalde Kullenberg tipi örnekleyicilerin varyantlarıdır, bir piston kullanarak temel bir yerçekimi düzeninde yapılan bir değişikliktir (Lunne ve Long, 2006). Toplama tüpünü yavaşça toprağa iten deniz tabanı örnekleyiciler de mevcuttur.

  Toprak örnekleyicileri

  Toprak örnekleri çeşitli örnekleyiciler kullanılarak alınır; Bazıları sadece bozulmuş örnekler sunar, diğerleri ise nispeten bozulmamış örnekleri sağlayabilir.

  Kürek. Numuneler toprağı topraktan kazarak elde edilebilir. Bu şekilde alınan örnekler bozulmuş numunelerdir.

  Deneme Çukurları nispeten küçük el ya da yeraltı suyu seviyelerini belirlemek için kullanılan makine kazılmış dilimler ve rahatsız örnekleri almak.

  El / Makine Tahrikli Auger. Bu örnekleyici tipik olarak, bir çubuğa ve sapa tutturulmuş bir kesici kenara sahip olan kısa bir silindirden oluşur. Örnekleyici, dönüş ve aşağı doğru kuvvetin bir kombinasyonu ile ilerletilir. Bu şekilde alınan örnekler bozulmuş numunelerdir.

  Sürekli Uçuş Auger. Tirbuşon olarak bir burgu kullanılarak örnekleme yöntemi. Burgu toprağa vidalanır ve ardından kaldırılır. Toprak burgu bıçaklarında tutulur ve test için tutulur. Bu şekilde örneklenen toprak rahatsız olarak kabul edilir.

  Split-kaşık / SPT Sampler. 'Standart Sızma Testi (SPT) için Standart Test Yöntemi ve Toprakların Bölünmüş-Namlu Örneklemesi' (ASTM D 1586 [2]) 'den yararlanılmıştır. Bu örnekleyici tipik olarak 18 "-30" uzunluğunda, 2.0 "dış çaplı (OD) içi boş borunun yarısı boyuna bölünmüş durumdadır. 1.375" açıklığa sahip sertleştirilmiş bir metal tahrik ayağı alt uca bağlanmıştır ve tek yönlü bir valf ve Örnekleyici kafasında matkap çubuğu adaptörü. Bu, 30 "düşme 140 kiloluk bir çekiçle zemine sürülür. Örnekleyiciyi toplamda 18" ilerletmek için gereken darbe sayıları (çekiç darbeleri) sayılır ve rapor edilir. Genellikle yapışkan olmayan topraklarda kullanılır, bu şekilde alınan örnekler rahatsız olarak kabul edilir.

  Modifiye California Sampler. 'Kalın Duvar, Ring-Lined, Split Varil için Standart Uygulama, Sürücülerin 1' inin Örneklenmesi '(ASTM D 3550)' den yararlanılmıştır. SPT örnekleyicisine benzer bir konseptte, örnekleyici varil daha büyük bir çapa sahiptir ve genellikle örnekleri içermek üzere metal tüplerle kaplanmıştır. Modifiye Kaliforniya Örnekleyicisinden alınan numuneler, örnekleyicinin geniş alan oranından dolayı (örnekleyici duvar alanı / numune kesit alanı) rahatsız olarak kabul edilir.

  Shelby Tüp Örnekleyici. “Jeoteknik Amaçlı Toprakların İnce Duvarlı Tüp Örneklemesine Yönelik Standart Uygulaması” nda (ASTM D 1587 [3]) yararlanılmıştır. Bu örnekleyici, parmak ucunda bir kesici kenarı bulunan ince duvarlı bir tüpten oluşur. Bir örnekleyici kafası boruyu matkap çubuğuna bağlar ve bir çek valf ve basınç delikleri içerir. Genel olarak kohesifli topraklarda kullanılır, bu örnekleyici, genellikle tüpün uzunluğundan 6 "daha az olan toprak tabakasına ilerletilir. Çekvalf tarafından oluşturulan vakum ve borunun içindeki numunenin uyumu, tüpün numunenin tutulmasına neden olur. Standart ASTM boyutları: 2 "OD, 36" uzun, 18 gauge kalınlık, 3 "OD, 36" uzunluğunda, 16 gauge kalınlık ve 5 "OD, 54" uzunluğunda, 11 gauge kalınlıktadır. ASTM standart çaplı tüp tasarımları ile orantılı olduğu sürece diğer çaplara izin verir ve boru uzunluğu saha koşullarına uygun olacaktır.Bu şekilde örneklenen toprak bozulmamış kabul edilir.

  Piston örnekleyicileri. Bu örnekleyiciler, uçta bir piston içeren ince duvarlı metal borulardır. Numuneler bir boru deliğinin alt kısmına doğru itilir, ve bu sırada tüp kayarken püskürtür. Bu örnekleyiciler, bozulmamış numuneleri yumuşak topraklara geri göndereceklerdir, ancak kum ve sert killer halinde ilerlemek zordur ve çakıl ile karşılaşıldığında hasar görebilmektedir (numuneyi tehlikeye atmaktadır). DA Livingstone tarafından geliştirilen Livingstone corer, yaygın olarak kullanılan bir piston örnekleyicisidir. Livingstone korusunun tırtıklı bir kordon kafası ile değiştirilmesi, küçük kökler veya gömülü dallar gibi yüzeysel bitkisel maddeleri kesmek için döndürülebilmesini sağlar.

  Sürahi Barrel örnekleyici. Bu örnekleyici, pistonun olmadığı durumlar hariç, piston örnekleyicilerine benzemektedir. Numune üst kısmının yanında, toprak numunesi üzerinde su veya hava basıncı oluşmasını önlemek için basınç-giderme delikleri vardır.

  Yerinde testler

  Standart Penetrasyon Testi (SPT), toprağın özellikleri hakkında bilgi vermek ve aynı zamanda tane boyutu analizi ve toprak sınıflandırması için bozulmuş bir toprak numunesi toplamak üzere tasarlanmış bir in-situ dinamik penetrasyon testidir.

  Dinamik Koni Penetrometre (DCP), ağırlığın elle kaldırıldığı ve yere giren bir koni üzerine düştüğü bir insitu testidir. Her vuruş için mm sayısı kaydedilir ve bu, bazı toprak özelliklerini tahmin etmek için kullanılır. Bu basit bir test yöntemidir ve genellikle iyi bir korelasyon elde etmek için laboratuvar verilerinin yedeklenmesi gerekir.

  Bir Konik Penetrasyon Testi (CPT), sabit bir hızda hidrolik olarak toprağa itilen bir konik uçlu aletli bir prob kullanılarak gerçekleştirilir. Temel bir CPT cihazı, silindirik namlu boyunca uç direnci ve kesme direncini rapor eder. CPT verileri toprak özellikleri ile ilişkilendirilmiştir. Bazen, temel CPT probu dışındaki cihazlar kullanılır:

  CPTu - Piezocone Penetrometre. Bu prob, normal CPT probu ile aynı ekipman kullanılarak geliştirilmiştir, ancak prob, prob ilerledikçe yeraltı suyu basıncını ölçen ek bir alete sahiptir.

  SCPTu - Sismik Piezocone Penetrometre. Bu prob bir CPT veya CPTu probu ile aynı ekipman kullanılarak geliştirilmiştir, ancak prob ayrıca yüzeydeki bir kaynak tarafından üretilen kesme dalgalarını ve / veya basınç dalgalarını saptamak için ya jeofonlar ya da ivmeölçerler ile donatılmıştır.

  Tam Akışlı Penetrometreler - T-bar, Top ve Levha: Bu problar, son derece yumuşak kil topraklarda (deniz tabanı yatakları gibi) kullanılır ve CPT ile aynı şekilde ilerletilir. Adından da anlaşılacağı gibi, T-bar, bir T'yi beğenen, topu büyük bir küre oluşturan ve şekillendirici düz bir plaka olan matkap ucuna dik açılı olarak yerleştirilmiş silindirik bir çubuktur. Yumuşak killerde toprak, viskoz bir sıvıya benzer şekilde probun etrafında akar. Aşırı yüklenme stresi ve gözenek suyu basıncı nedeniyle oluşan basınç, probların her tarafına eşittir (CPT'lerden farklı olarak), dolayısıyla bir hata kaynağının azaltılması ve doğruluğun artırılması için herhangi bir düzeltme gerekmemektedir. Özellikle ölçüm sensörleri üzerindeki çok düşük yüklerden dolayı yumuşak topraklarda istenir. Tam akışlı sondalar, tekrarlanan toprak direncini ölçmek için yukarı ve aşağı çevrilebilir. Son olarak, jeoteknik profesyonel, ölçülmemiş ve yeniden katlanmış kesme kuvvetlerini hesaplamak için ölçülen penetrasyon direncini kullanabilir.

  HPT (Sarmal Prob Testi) Helezon prob testi (HPT) ile toprak arama ve sıkıştırma testi, nispeten sığ derinliklerde toprak özelliklerinin belirlenmesi için hızlı ve doğru bir yöntem sağlamak için popüler hale gelmiştir. HPT testi, in-situ ayak denetimleri için caziptir, çünkü hafiftir ve bir kişi tarafından hızlıca gerçekleştirilebilir. Test sırasında, prob istenen derinliğe kadar sürülür ve sondanın döndürülmesi için gerekli olan tork, toprağın özelliklerini belirlemek için bir ölçü olarak kullanılır. Ön ASTM testi, HPT yönteminin, ampirik kalibrasyon ile standart penetrasyon testi (SPT) ve Koni Penetrasyon Testi (CPT) ile iyi korelasyon gösterdiğini belirlemiştir.

  Düz Levha Dilatometre Testi (DMT) genellikle CPT kuleleri kullanılarak geliştirilmiş bir düz plaka probudur, ancak geleneksel matkap tezgahlarından da geliştirilebilir. Levha üzerindeki bir diyafram, toprak malzemelerine yanal bir kuvvet uygular ve istenen derinlik aralığında çeşitli seviyelerde uygulanan stres için indüklenen gerilimi ölçer.

  In-situ gaz testleri, saha incelemesinin bir parçası olarak deneme çukurlarının yanlarında yapılan sondaj deliklerinde ve sondaj deliklerinde gerçekleştirilebilir. Test normalde, metan içeriğinin havadaki yüzde hacmini ölçen portatif bir sayaç ile yapılır. İlgili oksijen ve karbondioksit konsantrasyonları da ölçülür. Daha uzun vadeli izleme için kullanılan daha doğru bir yöntem, gaz izleme standpipes oluşur kuyu delikleri içine monte edilmelidir. Bunlar tipik olarak tek boyutlu çakıl ile çevrili oluklu uPVC borularını içerir. En üst 0.5m ila 1.0m boru hattı genellikle oluklu değildir ve sondajı kapatmak için bentonit peletleri ile çevrelenmiştir. Vanalar takılıdır ve kilitlenebilir stopcock tarafından korunan tesisler normal olarak yere gömülür. İzleme yine taşınabilir bir metre ile yapılır ve genellikle iki haftada bir veya ayda bir yapılır.

       

                

  Laboratuvar testleri

  Çok çeşitli toprak özelliklerinin ölçülmesi için topraklarda çok çeşitli laboratuvar testleri yapılabilir. Bazı toprak özellikleri, toprak matrisinin bileşimine özgüdür ve örnek rahatsızlıktan etkilenmezken, diğer özellikler, toprağın yapısına ve bileşimine bağlıdır ve sadece nispeten bozulmamış numuneler üzerinde etkili bir şekilde test edilebilir. Bazı toprak testleri, toprağın doğrudan özelliklerini ölçerken, diğerleri, istenen özelliği doğrudan ölçmeksizin, toprak hakkında yararlı bilgiler sağlayan "indeks özellikleri" ni ölçer.

  Atterberg sınırları

  Atterberg sınırları, plastik topraklar için çeşitli kıvam durumlarının sınırlarını tanımlar. Sınırlar, bir toprağın bu sınırlardan birinde bulunması gereken su miktarı ile tanımlanır. Sınırlar plastik limit ve sıvı sınırı olarak adlandırılır ve aralarındaki fark plastiklik endeksi olarak adlandırılır. Çekme sınırı ayrıca Atterberg sınırlarının bir parçasıdır. Bu testin sonuçları, diğer mühendislik özelliklerinin tahmin edilmesine yardımcı olmak için kullanılabilir. [4]

  California yatak oranı

  ASTM D 1883. Bir toprak ya da agrega örneğinin bir yol alt-eğrisi olarak uygunluğunu belirlemek için bir test. Bir dalgıç sıkıştırılmış bir numuneye itilir ve direnci ölçülür. Bu test Caltrans tarafından geliştirilmiştir, ancak artık Caltrans kaldırım tasarım yönteminde kullanılmamaktadır. Hala esnek modülü tahmin etmek için ucuz bir yöntem olarak kullanılmaktadır. [5] [6]

  Doğrudan kesme testi

  ASTM D3080. Doğrudan kesme testi, bir numunenin birleştirilmiş, süzülmüş mukavemet özelliklerini belirler. Normal bir yük altında tek bir kesme düzlemine sabit bir gerilme oranı uygulanır ve yük tepkisi ölçülür. Bu test farklı normal yüklerle gerçekleştirilirse, ortak kesme kuvveti parametreleri belirlenebilir. [7]

  Genişleme endeksi testi

  Bu test, genişleme killer gibi genişlemiş topraklar için% 50'lik bir su içeriğinde, tasarım kodlarının oluşturulması için gerekli olan ampirik bir değer olan Genişleme İndeksini (EI) belirlemek için yeniden katlanmış bir toprak numunesi kullanır. [8]

  Hidrolik iletkenlik testleri

  Bir toprağın hidrolik iletkenliğini belirlemek için çeşitli testler vardır. Sabit kafa, düşen kafa ve sabit akış yöntemlerini içerir. Test edilen toprak numuneleri, herhangi bir türde, katlanmış, bozulmamış ve sıkıştırılmış örnekleri içerebilir. [9]

  Oedometre testi

  Bu, konsolidasyon (ASTM D2435) ve şişme (ASTM D4546) parametrelerini belirlemek için kullanılabilir.

  Parçacık büyüklüğü analizi

  Bu, toprak derecelendirmesini belirlemek için yapılır. Daha kaba parçacıklar elek analizi bölümünde ayrılır ve daha ince parçacıklar bir hidrometre ile analiz edilir. Kaba ve ince parçacıklar arasındaki ayrım genellikle 75 mikronda yapılır. Elek analizi, derecesini tayin etmek için aşamalı olarak daha küçük ağlarla numuneyi sallar. Hidrometre analizi, parçacık geçişini belirlemek için sedimantasyon oranını kullanır.

  R değeri testi

  California Testi 301 Bu test, sıkıştırılmış bir toprağın veya agreganın belirli bir koşul altında dikey olarak uygulanan bir basınca yanal tepkisini ölçer. Bu test Caltrans tarafından kaldırım tasarımı için Kaliforniya yatak oranı testinin yerini almıştır.

  Toprak sıkıştırma testleri

  Standart Proctor (ASTM D698), Modifiye Proctor (ASTM D1557) ve California Test 216. Bu testler, belirli bir sıkıştırma çalışması için bir toprağın elde edebileceği maksimum birim ağırlığını ve optimal su içeriğini belirlemek için kullanılır.

  Toprak emme testleri

  ASTM D5298.

  Üç eksenli kesme testleri

  Bu, bir toprağın kesme dayanımı özelliklerini belirlemek için kullanılan bir test türüdür. Bir toprağın toprağa derin bir şekilde bakacağı sınırlayıcı basıncı simüle edebilir. Ayrıca süzülmüş ve bozulmamış durumları da simüle edebilir.

  Sınırsız sıkıştırma testi

  ASTM D2166. Bu test, gücünü ölçmek için bir toprak örneğini sıkıştırır. "Birleştirilmemiş" modifiye edici, bu testi üç eksenli kesme testine karşı koymaktadır.

  Su içeriği

  Bu test, normal olarak suyun ağırlık yüzdesinin toprağın kuru ağırlığına oranı olarak ifade edilen toprağın su içeriğini sağlar.

  Jeofizik araştırma

  Jeofizik yöntemler, bir sitenin sismik olaydaki davranışını değerlendirmek için jeoteknik araştırmalarda kullanılır. Bir toprağın kayma dalgası hızını ölçerek, o toprağın dinamik cevabı tahmin edilebilir. [11] Bir sitenin kayma dalgası hızını belirlemek için kullanılan çeşitli yöntemler vardır:

  Çapraz delik yöntemi

  Downhole yöntemi (sismik CPT veya bir yedek cihaz ile)

  Yüzey dalgası yansıma veya kırılma

  Süspansiyon günlüğü (PS günlüğü veya Oyo günlüğü olarak da bilinir)

  Yüzey dalgalarının spektral analizi (SASW)

  Yüzey dalgalarının Modal Analizi (MASW)

  Yansıma mikrotremor (ReMi)


  Anahtar Kelimeler:

  Spt çekiç
  SPT çekiç türleri
  SPT çekiç verimliliği
  SPT çekiç ağırlığı
  Spt çekiç örs
  SPT çekiç kalibrasyonu
  SPT çekiç verimliliği faktörleri
  SPT çekiç enerji ölçümleri
  spt çekiç türleri
  otomatik spt çekiç
  spt çekiç ağırlığı
  spt çekiç kalibrasyonu
  spt n değerleri
  spt enerjisi
  spt düzeltme
  otomatik çekiç
  Standart penetrasyon Testi
  SPT Çekiç Kalibrasyonu
  Spt Hammer, Spt Hammer Tedarikçiler ve Üreticiler
  SPT Çekiç Kalibrasyonu
  SPT Otomatik Hammmer
  Sondaj Dünyası
  Otomatik SPT Çekiç
  SPT: Standart Penetrasyon Testi Enerji Kalibrasyonu
  Standart penetrasyon Testi
  CME Otomatik Çekiç İşlemleri Bülteni DSO-99-03
  Donut ve Güvenlik çekiçleri için SPT enerjisinin değerlendirilmesi
  SPT Çekiç Enerji Oranı Düşme Yüksekliğine Karşı
  SPT Enerji Ölçümleri: Manuel ve Otomatik Çekiç
  Standart Penetrasyon Testi (SPT) Düzeltmesi
  Otomatik Standart Penetrasyon Testi (SPT) Çekiçler
  SPT Otomatik Damla Çekiç: Çevresel, Jeofizik
  Otomatik çekiç
  SPT Sondajında ​​Enerji Verimliliği ve Çubuk Uzunluğu Etkisi
  SPT Çekiç Enerji Değişkenliğinin Değerlendirilmesi
  STANDART PENETRASYON TESTİ İLE İLGİLİ NOTLAR
  UT100 ve SPT Çekiçler
  Sondaj Malzemeleri
  Spt Otomatik Trip Hammer, Spt Araçları
  standart penetrasyon testi, SPT
  Standart Penetrasyon Test Araçları
  Geoprobe Sistemleri
  Otomatik Spt Çekiç
  Hidrolik Spt Hammer, Hidrolik Spt Çekiç
  ayarlama
  Geoteknik Sondaj
  Otomatik SPT Çekiç, SPT Çekiç Türleri üreticisi
  Sondaj Hizmetleri, SPT Kalibrasyonları
  NCDOT SPT HAMMER ENERJİ ÖLÇÜMÜ
  Hidrolik Spt Hammer, Hidrolik Spt Çekiç
  SPT Çekiç Enerji Oranı Düşme Yüksekliğine Karşı
  SPT çekiç, yüksek kaliteli Üreticiler, tedarikçiler
  SPT Otomatik Çekiç Verimliliği Revisited
  SPT Çekiç, SPT Otomatik Gezer Çekiç
  SPT OTOMATİK AÇMA HAMMER - KUVAWALA ÇEKME MATKAPI
  Standart Penetrasyon Testi için Standart Test Yöntemi (SPT toprak örneklemesi)
  Toprak Örnekleme Araçları - Sondaj Dünyası
  SPT Çekiç Enerji Oranı Düşme Yüksekliğine Karşı
  Spt Hammer - Spt Hammer Üreticiler, Tedarikçi
  1.8m - 2.6m Otomatik SPT Hammer Standart Penetrasyon
  Rulmandaki SPT Hammer Enerji Verimliliğinin Etkisi
  Spt Çekiç Komple
  Donut ve Güvenlik çekiçleri için SPT enerjisinin değerlendirilmesi
  GRL Hizmetleri SPT Çekiç Kalibrasyonu
  DH66 Otomatik Damla Çekiç
  Otomatik SPT Hammer, Toprak test mühendisliği
  Geoteknik Sondaj
  Mobil Matkap Takım Kataloğu GÜNCELLEME 2015 Azaltılmıştır
  SPT Çekiç Enerji Analizörü
  DH66 Otomatik Damla Çekiç
  Spt Hammer İhracatçıları, Spt Hammer Satış Teklifleri
  Çin SPT Çekiç - Çin Spt Hammer, Sondaj Araçları
  SPT İÇİN KONJEN PENETROMETRE TESTİ DEĞERLENDİRMESİ.
  Çin Toprak Test Spt Otomatik Yolculuk Çekiç Komple
  SPT Çekiç Enerji Ölçümü
  SPT Çekiç Enerji Ölçümleri
  STANDART PENETRASYON TESTİ
  Standart Penetrasyon Testi ve Koni Penetrometre Testi Kullanılarak Yer Altı Yüzey Araştırması
  Standart Penetrasyon Testini Kullanan Yüzey Araştırması
  Site Arama, Saha Karakterizasyonu, Yüzey Araştırması, Sondaj, Standart Penetrasyon Testi, Koni Penetrometre
  Standart Penetrasyon Testi (SPT) ve Koni Penetrometre Testi (CPT), küçük çaplı (<8-in. [20-cm]) delikler ve sondajlar kullanılarak yeraltı jeoteknik araştırmaları için endüstri standartları haline gelmiştir. Her iki prosedür de sırasıyla 100 ve 70 yıllık bir süre içinde gelişmiştir ve ASTM standartları olarak benimsenmiştir. Her prosedürün diğerine göre belirli avantajları vardır, ancak her ikisi de, testleri yürüten veya kaydeden saha personelinin deneyimine bağlı olarak genellikle gözden kaçan belirli yeraltı koşulları altında yanlış verileri ortaya çıkarabilir. Bu çalışma, her iki prosedürde kullanılan operatif varsayımları açıklamayı, yaygın olarak kullanılan çeşitli düzeltmeleri vurgulamayı ve okuyucuyu yorumlamada yaygın hatalar konusunda uyarmayı amaçlamaktadır.
  Makale, çoğu durumda, SPT ve CPT'nin ortak istihdamının, siteleri doğru bir şekilde tanımlamada en büyük potansiyele sahip olduğunu belirterek son bulmaktadır.
  ASTM D1586 - 11
  Standart Penetrasyon Testi (SPT) ve Toprakların Split-Namlu Örneklemesi için Standart Test Yöntemi


  SSS


  Sipariş Koşulları ve Koşulları:

  Kalite garantisi:
  Ürünlerimiz yüksek kaliteli çelikten imal edilmiştir ve tüm yedek parçalar nakliye öncesi kesinlikle kontrol edilmektedir. Şikayet ve öneriniz için hızlı yanıtlarımız var.

  Paket:
  Ürünleri korumak ve nakliye sırasında hasarı önlemek için ambalaj için palet-ahşap kutular ve palet kullanma. Ayrıca paketinizi özel isteklerinize göre özelleştirebiliriz.

  Üretim süresi:
  Genellikle 15-25 gün gerekir

  Ulaşım:
  Hava yoluyla, Express veya Deniz yoluyla isteklerine göre.

  1. Ödeme Yöntemleri:
  T / T (Telgraf Transferi) veya Western Union veya görüşte L / C

  2. sipariş için taşıma süresi
  Sipariş miktarına göre, normalde üretim için 20 gün sürer.
  peşin ödeme aldıktan sonra 3 iş günü içinde

  3. Nakliye yolu
  Örnek sipariş: biz Kurye express gibi DHL / UPS / TNT / FEDEX veya hava yoluyla öneririz
  Toplu sipariş: hava veya deniz yoluyla öneririz.

  4. Kalite Kontrol
  Bizim kendi deneyimli QC var.
  Nakliye öncesi her sipariş için sıkı denetim ve test olacaktır.

  5. Hizmetler Sonrası:
  a. Satış ekibimiz sorunuza 24 saat içinde cevap verecektir (Tatil Hariç)
  b. Teknik Destek herhangi bir zamanda mevcut olacak

  6. Kalite ve Hizmet:
  A. sevkiyat öncesi her sipariş için sıkı denetim ve test edilecektir.
  B. Satış ekibimiz ve Teknik Destek sorularınızı 24 saat içerisinde skype: ROSCHEN.TOOL ve WhatsApp / Wechat: + 86-13764195009
  C. Ücretsiz değiştirme, onaylanan hata veya ürün kalitemizden sonra sağlanacaktır; Bir geri ödeme ile memnun değil.


  Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin:


  ROSCHEN INC.
  ROSCHEN GROUP LIMITED
  ROSCHEN HOLDINGS LIMITED

  Skype: ROSCHEN.TOOL, ROSCHEN_GROUP

  WeChat: + 86-137 6419 5009; + 86-135 8585 5390

  WhatsApp: + 86-137 6419 5009; + 86-135 8585 5390

  Email: roschen@roschen.com; roschen@roschen.net

  Web sitesi: http://www.roschen.com; http://www.roschen.net

  http://www.roschen.cn; http://www.roschendrill.com

  İletişim bilgileri
  China Exploration Instrument Online Market
  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  En iyi ürünleri
  Diğer ürünler